Aktualności

Znani sportowcy w naszej szkole

W środowe popołudnie naszą szkołę zaszczycili swoją obecnością Michał Jurecki oraz Patryk Kuchczyński – piłkarze ręczni z naszego klubu KS Azoty Puławy. Piłkarze opowiadali o swojej karierze sportowej oraz odpowiadali na szereg pytań publiczności. To niewątpliwie 2 nazwiska, które każdy miłośnik sportu zna doskonale, a osoba zupełnie niezwiązana z tą dyscypliną na pewno słyszała.

Warto jendak po krótce przybliżyć sportową biografię naszych szczypiornistów:

Michał Jurecki to 12-letni reprezentant Polski, zdobywca srebrnego (2007) oraz dwóch brązowych (2009 oraz 2015) medali Mistrzostw Świata. Przez ten czas zawodnik wystąpił w biało-czerwonych barwach blisko 200 razy oraz trafiał do bramki ponad pół tysiąca razy! Od 2020 roku Michał Jurecki jest czołowym graczem w naszym puławskim zespole uczesticzącym w najwyższym poziomie rozgrywek krajowych PGNiG Superlidze.

Patrych Kuchczyński od 2002 do 2014 roku był reprezentantem Polski w Piłce ręczniej. Przez ten czas koszulkę z godłem zakładał ponad 200 razy, a do bramki trafiał 435 razy. Wspólnie z Michałem Jureckim Na Mistrzostwach Świata we Francji w 2007 zdobyli brąz, a w Chorwacji w 2009 srebro. Od 2015 roku przez trzy lata był zawodnikiem puławskich Azotów, a obenie jest II trenerem naszych szczypiornistów.

Skip to content