Aktualności,  Z życia szkoły

Muzeum Powstania Warszawskiego

28 listopada klasa 1P2, pod opieką Pani dyrektor Katarzyny Blaszke i wychowawcy udała się do Warszawy. Najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Cieszymy się, że mogliśmy poczuć, choć w małym stopniu klimat tamtych czasów. Z jednej strony, gorący zryw warszawiaków do walki, nadzieja na pokonanie okupanta. Z drugiej zaś, opuszczenie, ogrom zniszczeń, tragiczny bilans ofiar. To była dobra lekcja patriotyzmu. Następnie małe jedzonko, aby nabrać sił przed dalszą częścią wycieczki. I dalej na stare miasto. Po zwiedzaniu,  udaliśmy się już bezpośrednio do teatru Buffo.  Metro mimo tego, że jest wystawiane od wielu lat, jest ponadczasowe. To opowieść o miłości, młodzieńczych marzeniach i niekiedy zgubnej sile pieniądza. Byliśmy pod dużym wrażeniem. Świetne piosenki, układy taneczne, światła i bardzo dobra gra,  w większości młodych artystów, wprawiła nas w świetny stan. I w takich nastrojach dotarliśmy do Puław. To była naprawdę fajna wycieczka!

Skip to content