Aktualności

Warsztaty nt. przeciwdziałania przemocy

13 kwietnia klasa 4F wzięła udział w warsztatach przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Warsztaty poprowadziły dla nas panie Katarzyna Koter, Aleksandra Chadaj (z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie MOPS w Puławach) oraz panie sierż. sztab. Monika Dzido i pani st. sierżant Małgorzata Okoń z Komendy Powiatowej Policji.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na jakie rodzaje można podzielić przemoc w rodzinie, czym się ona charakteryzuje, jak wygląda cykl przemocowy w rodzinie, z jakimi uczuciami muszą na co dzień zmagać się osoby dotknięte przemocą w rodzinie oraz w końcu, co należy zrobić, żeby ten zaklęty krąg przerwać. Panie z policji dodatkowo przedstawiły ostatnie zmiany w prawie, które działają na korzyść osób pokrzywdzonych oraz wymiar kar, które grożą osobom krzywdzącym swoich najbliższych. Podczas warsztatów uczniowie mogli zadawać i odpowiadać na pytania oraz wykonywali szereg zadań przygotowanych przez gości prowadzących zajęcia.

Było bardzo intensywnie i aktywnie. Uczestnicy warsztatów nagrodzili panie brawami, co było jednoznacznym dowodem, jak bardzo wartościowe to było dla nas spotkanie.

Skip to content