Aktualności,  Oddział Przygotowania Wojskowego

Zabezpieczenie Miejskiej Drogi Krzyżowej

Po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, kadeci z puławskiego Zespołu Szkół nr 3, znów w akcji.

Kadeci z klas wojskowych ZS 3 w Puławach pomagali funkcjonariuszom KPP w Puławach w zabezpieczeniu przemarszu Miejskiej Drogi Krzyżowej. Trasa wiodła ulicami miasta z kościoła p.w. M.B. Różańcowej do kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego. Zadaniem kadetów było zabezpieczenie wszystkich wjazdów na trasę którą szli uczestnicy drogi krzyżowej. Niejednokrotnie przyszli mundurowi musieli kierować ruchem i wyjaśniać kierowcom jak ominąć utrudnienia związane z tym wydarzeniem.

W akcji brało udział 33 kadetów z klas od pierwszej do trzeciej. Dla większości była to pierwsza tego typu akcja. Opiekę nad mundurowymi sprawowali: Mariusz Marek, Jakub Kołodziej i Krzysztof Kosowski.

Wielkie podziękowania dla kadetów za zaangażowanie i postawę podczas tej akcji.

Więcej możecie przeczytać tutaj:

Skip to content