Szkolne Budżety Obywatelskie – wyniki głosowania

W dniach 6-8 marca w Zespole Szkół nr 3 w Puławach odbyło się głosowanie w ramach „Szkolnego Budżetu Obywatelskiego”.

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni szkoły oraz rodzice mieli możliwość decydowania o tym, na co będą wydane środki z budżetu Starostwa Powiatowego w Puławach.

Udział w konkursie był inspiracją do podjęcia działań na rzecz szkoły. Uczniowie mieli szansę zrealizować własne pomysły, które będą służyć całej społeczności szkolnej. Mogli efektywnie rozwijać i wzmacniać swoje kompetencje społeczne, wiedzę dotyczącą komunikacji, umiejętności przekonywania do swoich pomysłów, dochodzenia do wniosków, planowania i realizacji działań w praktyczny sposób. Jednym słowem rozwijali swoje kompetencje w zakresie przedsiębiorczości, finansów i planowania.

Do etapu wyboru dopuszczone  zostały wszystkie zaproponowane projekty:

1. „Wypoczynek na nowych ławeczkach”

2. „Rowerem do szkoły” – zakup stojaków na rowery

3. „Strefa komfortu w bibliotece” – zakup puf

4. „Zagraj w speed badmintona” – zakup sprzętu

5. „Gry planszowe w szkolnej bibliotece”

W głosowaniu wzięło udział 423 osoby, zaś najwięcej głosów zdobył projekt „Wypoczynek na nowych ławeczkach”. Zyskał on poparcie 230 osób i tym samym wygrał.

Gratulujemy pomysłodawcom projektu!