Aktualności,  Technik Weterynarii

Lubelski festiwal nauki

Dnia 12 września uczniowie klas weterynaryjnych brali udział w warsztatach organizowanych przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Jedna z grup uczestniczyła w projektach przygotowanych przez pracowników Wydziału Nauk o Zdrowiu : „Nie bój się igły! Warsztaty dla kandydatów na studia medyczne” oraz „Załóż kombinezon i poczuj się jak senior”.

Podczas tych warsztatów przyszli technicy doskonalili swoje umiejętności w wykonywaniu iniekcji domięśniowych i dożylnych. Mieliśmy do dyspozycji fantomy, które na co dzień służą do ćwiczeń przyszłym pielęgniarkom i pielęgniarzom.

Uczniowie mogli także dzięki specjalnym symulatorom na własnym ciele doświadczyć niedogodności związanych ze starością. Kłopotów ze słuchem, wzrokiem, dotykiem, poruszaniem się, odwróceniem głowy, chodzeniem, wstawaniem i siadaniem na krześle, pisaniem, czytaniem, schylaniem się. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, które na pewno pomoże lepiej zrozumieć zachowanie starszych ludzi.

Skip to content