Dzień Kadeta

27 maja odbyły się szkolne obchody Dnia Kadeta na obiektach sportowych naszej szkoły. Uroczystość przebiegła zgodnie z ceremoniałem Wojskowym. Przeglądu pododdziałów dokonał Pan ppłk Marcin Drwal z 4 Pułku Saperów w Dęblinie.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych oraz wojskowych jednostek patronackich i służb mundurowych – Starosta Puławski p. Teresa Gutowska,
Kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego p. Małgorzata Noskowska,
Szef  Wojskowego Centrum Rekrutacji w Puławach ppłk Grzegorz Celiński,
w imieniu dowódcy 4 Pułku Saperów ppłk Marcin Drwal,
w imieniu dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej ppor. Sebastian Szczerbetka, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Rafał Skoczylasoraz dr Paweł Różański Akademia Wychowania Fizycznego Biała Podlaska.

Oficjalne uroczystości wieńczyła defilada, następnie kadeci, rodzice oraz zaproszeni goście wzięli udział w pokazie sprzętu, broni, pojazdów oraz wyposażenia żołnierza Wojska Polskiego, nie zabrakło także wojskowej grochówki.