Bez kategorii

Żagle na Zalewie Zemborzyckim

19 czerwca, 14-tu dzielnych uczniów, wybrańców z naszej szkoły, postanowiło spróbować swoich sił w jednej z najpiękniejszych aktywności jaką jest żeglarstwo. Udaliśmy się nad Zalew Zemborzycki do lubelskiego Yacht Klubu. Na miejscu, zostaliśmy podzieleni na 3 załogi. Po otaklowaniu jachtu zaczęliśmy szkolenie. Zapoznaliśmy się z nazewnictwem, budową i podstawami pływania jachtem. Każdy mógł spróbować swoich sił nie tylko przy obsłudze żagli, ale również za sterem. Słońce i wiatr czyli to co żeglarze lubią najbardziej wprawiły nas w doskonałe nastroje. 

Składamy serdeczne podziękowania działaczom Lubelskiego Yacht Klubu za zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia.

Wszystkim „majtkom”, którzy z nami nie pojechali mówimy zgodnie Ahoj!

Foto i tekst: MS