Aktualności,  Technik Weterynarii,  Z życia szkoły

Zajęcia w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

Dnia 18 maja klasy 2t oraz 3x uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych organizowanych na terenie lubelskiego schroniska.
Uczniowie wysłuchali wykładu pana Bartłomieja Gorzkowskiego, kierownika Egzotarium i prezesa Fundacji Epikrates, na temat gatunków inwazyjnych i groźnych. Poznali także historię niektórych zwierząt egzotycznych będących pod opieką schroniska i leczonych w tej placówce.
Drugą część szkolenia prowadził pan Dariusz Ornal, zoopsycholog i behawiorysta. Przybliżył on uczniom tajniki mowy ciała zwierząt oraz udzielił cennych rad naszym przyszłym technikom, jak postępować z trudnym pacjentem.
Mieliśmy także okazję zwiedzić schronisko i zapoznać się z jego mieszkańcami.

Skip to content