Aktualności,  Oddział Przygotowania Wojskowego

Mundurowi z ZS3 Mistrzami Województwa Lubelskiego

Puławscy kadeci obronili tytuł Mistrzów Województwa Lubelskiego w pięcioboju „Sprawni jak żołnierze”.
Dwa Mistrzostwa Województwa Lubelskiego wywalczyli uczniowie klas wojskowych z Zespołu Szkół nr 3 w Puławach. Zawody odbyły się 12-13 maja br. w Ostrowie Lubelskim. Do walki o reprezentowanie naszego województwa w zawodach ogólnopolskich zgłosiło się 10 drużyn, 5 dziewcząt i 5 chłopców, z Chełma, Radoryża Smolany, Łukowa, Łaszczowa, Ostrowa Lubelskiego i Puław.

Kadeci z puławskiej mundurówki okazali się bezkonkurencyjni i wygrali klasyfikację generalną wśród dziewcząt jak i chłopców i będą reprezentować województwo lubelskie podczas finału ogólnopolskiego.
Uczniowie z puławskiego Zespołu Szkół nr 3 w pięcioboju sportowo-obronnych byli najlepsi w konkurencjach: bieg na orientację – scorelauf i strzelanie sportowe z karabinka pneumatycznego.

Ponadto w klasyfikacji indywidualnej w strzelectwie zajęli wszystkie miejsca na podium w kat. dziewcząt:
I m-ce – kdt (KK) Zuzanna Wiszowata kl. 1a
II m-ce – mł. chor. (KK) Weronika Suszek kl. 3a
III m-ce – st. kpr. (KK) Oliwia Grzegorczyk kl. 2a

W klasyfikacji chłopców zajęliśmy dwa pierwsze miejsca:
I m-ce – kpr. (KK) Adam Filipek kl. 3a
II m-ce – st. kpr. (KK) Przemysław Jaroszek kl. 3b

W zawodach naszą szkołę reprezentowali jeszcze: st. kpr. (KK) Otylia Muszyńska kl. 3a i kdt (KK) Jan Skrzypiec – 2a.

W konkurencji pierwsza pomoc przedmedyczna kadeci z Puław zajęli II m-ce. W tej rywalizacji mundurowi musieli udzielić pomocy osobie nieprzytomnej, nieoddychającej oraz ułożyć osobę nieprzytomną oddychającą w pozycję bezpieczną.

Kolejną konkurencją był bieg wahadłowy 10×10. Drużyna naszych chłopców w tej konkurencji była najszybsza a dziewczęta zajęły miejsce drugie.
Test sprawności fizycznej dziewczęta ukończyły na miejscu II a chłopcy III.
Teraz czekamy na termin finału ogólnopolskiego gdzie będziemy reprezentować szkołę, powiat i województwo lubelskie.

Opiekunami i trenerami kadetów byli: Mariusz Marek i Lech Krawczak.

Podziękowania dla osób, które nam pomagały w przygotowaniach: Mariuszowi Sokołowskiemu i Jakubowi Kołodziejowi – nauczycielom z ZS3, Mirosławowi Tarnowskiemu – za szkolenie z biegania na orientację, Andrzejowi Brzeskiemu i Mariuszowi Michałkowi – trenerom strzelectwa, KSS „PATRON” i LOK za wsparcie sprzętem strzeleckim.