SZKOLENIE NO-VO ALEXANDRYJSKIE – EDYCJA VII

SZKOLENIE NO-VO ALEXANDRYJSKIE – EDYCJA VII

VII edycja szkolenia No-Vo Alexandryjskiego odbyła się w dniach 18-19 marca w puławskim Zespole Szkół nr 3. W szkoleniu wzięli uczniowie z klasy II wojskowej popularnych „Szpulek” i uczniowie klas wojskowych z XIV LO w Lublinie.
Oprócz zajęć tematycznych t.j.: samoobrona, ratownictwo pola walki, ratownictwo wodne, łączność, ratownictwo drogowe, elementy czarnej taktyki czy policyjne techniki interwencji, uczestnicy szkolenia mieli codzienne obowiązki.
Na początku szkolenia dla lepszego zgrania uczestników, przeprowadzono, krótkie zajęcia z musztry. Po zajęciach pierwszego dnia ok. 1:30 ogłoszono capstrzyk. Rano o 6:00 była pobudkę i zaprawa. Mimo padającego śniegu nikt się nie ociągał i ruszył na gimnastykę po zaledwie kilku godzinach snu. W południe kdt (KK) Agata Komsta przy fachowym wsparciu swojej mamy Krystyny, ugotowały pyszną grochówkę (była też słodka niespodzianka), jak na każdym szkoleniu i tym razem nie mogło zabraknąć szkolenia z zasad utrzymania czystości na obiekcie (rejony). Na koniec odbyło się uroczysta zbiórka podczas, której komendant szkolenia (Mariusz Marek), na wniosek kadry ogłosił najlepszego i najlepszą uczestniczkę. W tym roku wyróżnieni zostali kaprale (KK) Kamila Gąszczyk i Damian Lesiak – GRATULACJE.
W tym miejscu chciałbym, jako komendant i organizator VII edycji szkolenia „No-Vo Alexandryskiego” podziękować kadrze i ludziom, którzy pomogli mi w organizacji tego przedsięwzięcia.
– Pierwsze podziękowania kieruję do plut. WP Pawła Pułyma za wsparcie i merytoryczną pomoc w przygotowaniu zajęć, poprowadzenie drugiej drużyny, opiekę medyczną i przeprowadzenie zajęć z medycyny pola walki.
– Kolejne podziękowania kieruję do st. kpr. rez. (KK) Grzegorza Domańskiego, za poprowadzenie pierwszej drużyny i pomoc w nawiązaniu współpracy z OSP w Górze Puławskiej a także za przeprowadzenie zajęć z łączności.
– Bez pomocy moich starszych uczniów trudno byłoby nam instruktorom ogarnąć całe towarzystwo, tak więc dziękuję: mł. chor. (KK) Angelice Sarneckiej, st. kpr. (KK) Bartłomiejowi Kupczykowi za pomoc dowódcom drużyn i bezpośrednią opiekę nad szkolącymi się drużynami.
– Przez całe szkolenie pomagał nam plut. (LA) Paweł Czopek, który zawsze jest chętny by pomagać mi w prowadzeniu zajęć z musztry, technik interwencyjnych czy samoobrony – dziękuję za poświęcony Twój czas.
– kolejne podziękowania dla sierż. WP Roberta Polaka „Borsuka” – Twoje podejście do młodzieży i merytoryczne oraz praktyczne przedstawienie zagadnień z czarnej taktyki były wspaniałą namiastką wojska w klasie mundurowej – dziękuję, że nigdy nam nie odmawiasz.
– sierż. (LA) Łuksza Cimek – to człowiek, który wszystko potrafi odłożyć i przyjechać ponad 150 km by poprowadzić zajęcia z samoobrony. Zawsze chętnie nas odwiedza i dzieli się swoją wiedzą – dzięki Łukasz.
– ratownicy WOPR z drużyny nr 2 w Kazimierzu Dolnym na czele z Panem Damianem Złotuchą. Zawsze można na Was liczyć (nie tylko podczas tego szkolenia), wasz profesjonalizm jest nieoceniony i niezastąpiony.
– Podziękowania dla Pana dyr. Andrzeja Korpysza, za nieodpłatne udostępnianie basenu w Szkole Podstawowej nr 10 w Puławach.
– słowa uznania i wdzięczności należą się dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Górze Puławskiej, za przeprowadzenie szkolenia z ratownictwa podczas wypadków drogowych.
– nie byłoby zajęć z ratownictwa drogowego gdyby nie życzliwość Pan Rafała Orłowskiego z „Zakładu Usługowo-Produkcyjno-Handlowego - J. Orłowski” w Łagowie, która to firma już kolejny raz nieodpłatnie użycza nam wraku samochodu do zajęć praktycznych z ratownictwa. Serdeczne podziękowania.
– Podziękowania za przygotowanie grochówki i słodkiej niespodzianki dla kdt (KK) Agaty Komsty i jej mamy Krystyny. Od trzech lat Pani Krystyna gotuje w naszej kuchni polowej pyszne jedzenie.
– Zawsze na szkoleniu niezbędna jest opieka nauczycieli i wychowawcy klasy, to oni pełnią rolę opiekunów i do nich młodzież może pożalić się na trudy szkolenia. Dziękuję wychowawcy: Lechowi Krawczakowi i opiekunom: Małgorzacie Buskiej, Magdalenie Kowalskiej i Krzysztofowi Kosowskiemu.
– szkolenie nie mogłoby się odbyć gdyby nie życzliwość dyrektora ZS 3, Pana Marka Matyjanki, to on zawsze ufa nam i pozwala na organizację zajęć na terenie swojej szkoły – dziękujemy.
– zawsze chętnie pomaga nam też Pan Przemysław Czech – nasz kierownik administracyjny, to on pomaga ogarnąć wszystkie sprawy techniczne, również serdeczne dzięki.
- na końcu a może powinienem na początku, dziękuję uczniom, którzy uczestniczyli w VII edycji szkolenia "No-Vo Alexandryskiego", bez Was tego szkolenia by nie było.
Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem w podziękowaniach, jeżeli tak to przepraszam i DZIĘKUJĘ za pomoc.


SZKOLENIE NO-VO ALEXANDRYJSKIE – EDYCJA VII

W miniony weekend w Zespole Szkół nr 3 w Puławach odbyło się szkolenie dla szkół i organizacji proobronnych dotyczące ratownictwa i samoobrony.

VII edycja szkolenia No-Vo Alexandryjskiego odbyła się w dniach 18-19 marca w puławskim Zespole Szkół nr 3. W szkoleniu wzięli uczniowie z klasy II wojskowej popularnych „Szpulek” i uczniowie klas wojskowych z XIV LO w Lublinie.

Szkolenie było podzielone na bloki tematyczne. Pierwszy dotyczył samoobrony. Zajęcia prowadził instruktor i sędzia Kickboxingu sierż. LA Łukasz Cimek. Młodzież poznała techniki obrony przed napastnikiem oraz skuteczne chwyty do obezwładnienie napastnika. Zajęcia były bardzo intensywne ale pokazały, że nie wielkość napastnika a sprawność obrońcy jest najważniejsza w samoobronie.


SZKOLENIE NO-VO ALEXANDRYJSKIE – Medycyna pola walki

Śnieżyca i mróz nie wystraszyły uczniów klas wojskowych z Puław i Lublina do szkolenia swoich umiejętności z medycyny pola walki. Podczas weekendowego szkolenia (18-19.03.2018) w Zespole Szkół nr 3 w Puławach, młodzież z klas wojskowych przeszła szkolenie z podstaw ratownictwa pola walki.

Ten blok składał się z części teoretycznej i praktycznej, którą prowadził ratownik, plut. Paweł Pułym. Młodzież uczyła się jak powinna być skompletowana apteczka oraz jak należy udzielać sobie i innym pomocy przedmedycznej na polu walki. Opatrywanie ran, transport rannego, wydostanie rannego ze strefy ognia oraz wezwanie pomocy MEDAVAC, to tylko niektóre elementy jakie ćwiczyli mundurowi z Puław i Lublina. Zajęcia odbywały się w kilku blokach. Poniżej znajduje się galeria ze zdjęciami ze wszystkich części tego szkolenia.
Czego jeszcze nauczyli się młodzi z klas wojskowych? O tym w następnej relacji.


SZKOLENIE NO-VO ALEXANDRYJSKIE – Podstawy łączności

Zanim mundurowi biorący udział w szkoleniu No-Vo Alexandryjskim wyszli w teren, przeszli szkolenie z łączności radiowej, które poprowadził st. kpr. (KK) Grzegorz Domański.

Podczas tych zajęć uczniowie klas wojskowych dowiedzieli się jak nadawać i szyfrować meldunki alfabetem NATO. Ponadto nauczyli się podstawowych zasad przy nadawaniu i odbieraniu meldunków drogą radiową. Zajęcia te pomogą w realizacji kolejnych zadań z użyciem łączności bezprzewodowej.
P.S. Serdeczne podziękowania za nieodpłatne wypożyczenie radiotelefonów prze Urząd Marszałkowski w Lublinie.


SZKOLENIE NO-VO ALEXANDRYJSKIE – ratownictwo w wypadkach komunikacyjnych

Po szkoleniu na basenie i obiedzie, przyszedł czas na kolejny blok „Ratownictwo w wypadkach komunikacyjnych”. Ta część szkolenia „No-Vo Alexandryjskiego” została przeprowadzona przez strażaków z OSP w Górze Puławskiej.
Druhowie (a wśród nich nasi absolwenci: st. kdt (KK) Adrian Dobrzyński i st. kpr. (KK) Grzegorz Domański) pokazali przebieg akcji ratowniczej podczas wypadku drogowego. Zaczynając od zabezpieczenia miejsca zdarzenia, poprzez dotarcie do poszkodowanych, udzielenie im pierwszej pomocy przedmedycznej po wydostanie z rozbitego auta i przetransportowanie do karetki pogotowia ratunkowego.
Zaprezentowano wóz ratownictwa technicznego, jego możliwości oraz pokazano zasadę działania nożyc hydraulicznych. Uczestnicy szkolenia mogli pod czujnym okiem strażaków sprawdzić swoje siły w cięciu karoserii nożycami czy podczas ubierania zestawu powietrznego (ochrony dróg oddechowych).
To było nasze pierwsze szkolenie z tą jednostką ale liczymy, że nie ostanie. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.
Serdeczne podziękowania na Pana Rafała Orłowskiego z „Zakładu Usługowo-Produkcyjno-Handlowego - J. Orłowski” w Łagowie, za nieodpłatne udostępnienie samochodu do przeprowadzenia symulacji wypadku.


SZKOLENIE NO-VO ALEXANDRYJSKIE – ratownictwo wodne

Tradycyjnie, podczas szkolenia „No-Vo Alexandryjskiego” odbyło się szkolenie z ratownictwa wodnego. Ten blok przygotowali i przeprowadzili ratownicy WOPR z drużyny nr 2 w Kazimierzu Dolnym.
Podczas spotkania omówiliśmy działalność drużyny WOPR w Kazimierzu Dln. Następnie przedstawione zostały zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk, oraz radzenia sobie w wodzie w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Ze szczególnym zwróceniem uwagi na rzekę Wisłę. W drugiej części praktycznej, ratownicy pokazali nam techniki ratownicze, od skoków, przez techniki holowania, po akcje ratownicze. Zademonstrowali także, ewakuację z wody poszkodowanego urazowego, na desce ortopedycznej. Końcowym etapem były ćwiczenia kadetów w wodzie, z zaprezentowanych wcześniej przez nas technik pod okiem ratowników.
Serdecznie dziękujemy, że już po raz kolejny ratownicy WOPR z Kazimierza nie szczędzą swojego wolnego czasu i zawsze pomagają nam w przeprowadzeniu tych zajęć.


SZKOLENIE NO-VO ALEXANDRYJSKIE – elementy czarnej taktyki

Jednym z ciekawszych bloków szkoleniowych podczas tegorocznego szkolenia „No-Vo Alexandryjskiego”, było szkolenie przygotowane przez sierż. rez. WP Roberta Polaka „Borsuka”.
Kim jest „Borsuk”?
Doświadczenie i wiedzę zdobywał w trakcie misji zagranicznych. Służył w 6 Brygadzie Powietrznodesantowej (Kraków), 3 Brygadzie Zmechanizowanej (Lublin), 1 Dywizji Zmechanizowanej (Legionowo), 2 Hrubieszowskim Pułku Rozpoznawczym oraz były żołnierz Zgrupowania Bojowego „Alfa”. Uczestniczył w misjach WP poza granicami kraju. Był w Syrii, Kosowie (dwukrotnie), Iraku (dwukrotnie) oraz Afganistanie. Odznaczony Gwiazdą Iraku (dwukrotnie), Gwiazdą Afganistanu oraz Krzyżem za Dzielność. Po zakończeniu służby założył firmę „BORSUK”, zajmującą się m.in. szkoleniami m.in. młodzieży klas wojskowych.
Robert jest naszym przyjacielem i często nas odwiedza podczas naszych szkoleń. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, ma świetny kontakt z młodzieżą. Tym razem „Borsuk” pokazał i uczył młodych mundurowych jak zdobywać budynek, jak poruszać się po klatkach schodowych, pomieszczeniach i korytarzach.
Najpierw omówił założenia taktyczne i teoretyczne a następnie uczestnicy szkolenia przystąpili do praktycznej nauki patrolowania i poruszania się po budynku.
P.S. Zachęcamy do przeczytania książki, którą napisał Robert Polak p.t. „Raport Borsuka”. VII zmiana PKW Afganistan uważana jest dziś za należącą do najtrudniejszych i najbardziej krwawych. Sierż. Robert Polak jako żołnierz Zgrupowania Bojowego „Alfa” aktywnie uczestniczył w tamtych wydarzeniach. Dziennik pisał w ogólnej sytuacji zagrożenia życia swojego i kolegów. Trudno się zatem dziwić, że relacja pełna jest emocji, wyrażanych dosadnym, niekiedy wręcz „grenadierskim” językiem. Należy pamiętać, że to dziennik z wojny, nie z pielgrzymki.

 

SZKOLENIE NO-VO ALEXANDRYJSKIE – policyjne techniki interwencyjne

Na zakończenie szkolenia „No-Vo Alexandryjskiego” odbyły się zajęcia z policyjnych technik interwencyjnych.
Ten blok był przeprowadzony przez plut. (LA) Pawła Czopka, który jest wieloletnim naszym instruktorem a od kilku lat stosuje te techniki w swojej zawodowej pracy.
Tematyka tych zajęć była bardzo praktyczna i może przydać się w codziennym życiu. Jak radzić sobie z przeciwnikiem, który jest większy, silniejszy? Jak obezwładnić napastnika by nie narazić się na utratę zdrowia? To wszystko ćwiczyli kadeci pod czujnym okiem instruktora Pawła. Te zajęcia pokazały, że każdy niezależnie od postury czy siły może skutecznie bronić się przed napastnikiem, podczas późnego powrotu do domu czy dyskoteki lub innych nieprzewidzianych okoliczności.

001 No-Vo Alexandryjskie 2018
002 No-Vo Alexandryjskie 2018
003 No-Vo Alexandryjskie 2018
004 No-Vo Alexandryjskie 2018
005 No-Vo Alexandryjskie 2018
006 No-Vo Alexandryjskie 2018
007 No-Vo Alexandryjskie 2018
008 No-Vo Alexandryjskie 2018
009 No-Vo Alexandryjskie 2018
010 No-Vo Alexandryjskie 2018
011 No-Vo Alexandryjskie 2018
012 No-Vo Alexandryjskie 2018
013 No-Vo Alexandryjskie 2018
014 No-Vo Alexandryjskie 2018
015 No-Vo Alexandryjskie 2018
016 No-Vo Alexandryjskie 2018
017 No-Vo Alexandryjskie 2018
018 No-Vo Alexandryjskie 2018
019 No-Vo Alexandryjskie 2018
020 No-Vo Alexandryjskie 2018
021 No-Vo Alexandryjskie 2018
022 No-Vo Alexandryjskie 2018
023 No-Vo Alexandryjskie 2018
024 No-Vo Alexandryjskie 2018
025 No-Vo Alexandryjskie 2018
026 No-Vo Alexandryjskie 2018
027 No-Vo Alexandryjskie 2018
028 No-Vo Alexandryjskie 2018
029 No-Vo Alexandryjskie 2018
030 No-Vo Alexandryjskie 2018
031 No-Vo Alexandryjskie 2018
032 No-Vo Alexandryjskie 2018
033 No-Vo Alexandryjskie 2018
034 No-Vo Alexandryjskie 2018
035 No-Vo Alexandryjskie 2018
036 No-Vo Alexandryjskie 2018
037 No-Vo Alexandryjskie 2018
038 No-Vo Alexandryjskie 2018
039 No-Vo Alexandryjskie 2018
040 No-Vo Alexandryjskie 2018
041 No-Vo Alexandryjskie 2018
042 No-Vo Alexandryjskie 2018
043 No-Vo Alexandryjskie 2018
044 No-Vo Alexandryjskie 2018
045 No-Vo Alexandryjskie 2018
046 No-Vo Alexandryjskie 2018
047 No-Vo Alexandryjskie 2018
048 No-Vo Alexandryjskie 2018
049 No-Vo Alexandryjskie 2018
050 No-Vo Alexandryjskie 2018
051 No-Vo Alexandryjskie 2018
052 No-Vo Alexandryjskie 2018
053 No-Vo Alexandryjskie 2018
054 No-Vo Alexandryjskie 2018
055 No-Vo Alexandryjskie 2018
056 No-Vo Alexandryjskie 2018
057 No-Vo Alexandryjskie 2018
058 No-Vo Alexandryjskie 2018
059 No-Vo Alexandryjskie 2018
060 No-Vo Alexandryjskie 2018
061 No-Vo Alexandryjskie 2018
062 No-Vo Alexandryjskie 2018
063 No-Vo Alexandryjskie 2018
064 No-Vo Alexandryjskie 2018
065 No-Vo Alexandryjskie 2018
066 No-Vo Alexandryjskie 2018
067 No-Vo Alexandryjskie 2018
068 No-Vo Alexandryjskie 2018
069 No-Vo Alexandryjskie 2018
070 No-Vo Alexandryjskie 2018
071 No-Vo Alexandryjskie 2018
072 No-Vo Alexandryjskie 2018
073 No-Vo Alexandryjskie 2018
074 No-Vo Alexandryjskie 2018
075 No-Vo Alexandryjskie 2018
076 No-Vo Alexandryjskie 2018
077 No-Vo Alexandryjskie 2018
078 No-Vo Alexandryjskie 2018
079 No-Vo Alexandryjskie 2018
080 No-Vo Alexandryjskie 2018
081 No-Vo Alexandryjskie 2018
082 No-Vo Alexandryjskie 2018
083 No-Vo Alexandryjskie 2018
084 No-Vo Alexandryjskie 2018
085 No-Vo Alexandryjskie 2018
086 No-Vo Alexandryjskie 2018
087 No-Vo Alexandryjskie 2018
088 No-Vo Alexandryjskie 2018
089 No-Vo Alexandryjskie 2018
090 No-Vo Alexandryjskie 2018
091 No-Vo Alexandryjskie 2018
092 No-Vo Alexandryjskie 2018
093 No-Vo Alexandryjskie 2018
094 No-Vo Alexandryjskie 2018
095 No-Vo Alexandryjskie 2018
096 No-Vo Alexandryjskie 2018
097 No-Vo Alexandryjskie 2018
098 No-Vo Alexandryjskie 2018
099 No-Vo Alexandryjskie 2018
100 No-Vo Alexandryjskie 2018
101 No-Vo Alexandryjskie 2018
102 No-Vo Alexandryjskie 2018
103 No-Vo Alexandryjskie 2018
104 No-Vo Alexandryjskie 2018
105 No-Vo Alexandryjskie 2018
106 No-Vo Alexandryjskie 2018
107 No-Vo Alexandryjskie 2018
108 No-Vo Alexandryjskie 2018
109 No-Vo Alexandryjskie 2018
110 No-Vo Alexandryjskie 2018
111 No-Vo Alexandryjskie 2018
112 No-Vo Alexandryjskie 2018
113 No-Vo Alexandryjskie 2018
114 No-Vo Alexandryjskie 2018
115 No-Vo Alexandryjskie 2018
116 No-Vo Alexandryjskie 2018
117 No-Vo Alexandryjskie 2018
118 No-Vo Alexandryjskie 2018
119 No-Vo Alexandryjskie 2018
120 No-Vo Alexandryjskie 2018
121 No-Vo Alexandryjskie 2018
122 No-Vo Alexandryjskie 2018
123 No-Vo Alexandryjskie 2018
124 No-Vo Alexandryjskie 2018
125 No-Vo Alexandryjskie 2018
126 No-Vo Alexandryjskie 2018
127 No-Vo Alexandryjskie 2018
128 No-Vo Alexandryjskie 2018
129 No-Vo Alexandryjskie 2018
130 No-Vo Alexandryjskie 2018
131 No-Vo Alexandryjskie 2018
132 No-Vo Alexandryjskie 2018
133 No-Vo Alexandryjskie 2018
134 No-Vo Alexandryjskie 2018
135 No-Vo Alexandryjskie 2018
136 No-Vo Alexandryjskie 2018
137 No-Vo Alexandryjskie 2018
138 No-Vo Alexandryjskie 2018
139 No-Vo Alexandryjskie 2018
140 No-Vo Alexandryjskie 2018
141 No-Vo Alexandryjskie 2018
142 No-Vo Alexandryjskie 2018
143 No-Vo Alexandryjskie 2018
144 No-Vo Alexandryjskie 2018
145 No-Vo Alexandryjskie 2018
146 No-Vo Alexandryjskie 2018
147 No-Vo Alexandryjskie 2018
148 No-Vo Alexandryjskie 2018
149 No-Vo Alexandryjskie 2018
150 No-Vo Alexandryjskie 2018
151 No-Vo Alexandryjskie 2018
152 No-Vo Alexandryjskie 2018
153 No-Vo Alexandryjskie 2018
154 No-Vo Alexandryjskie 2018
155 No-Vo Alexandryjskie 2018
156 No-Vo Alexandryjskie 2018
157 No-Vo Alexandryjskie 2018
158 No-Vo Alexandryjskie 2018
159 No-Vo Alexandryjskie 2018
160 No-Vo Alexandryjskie 2018
161 No-Vo Alexandryjskie 2018
162 No-Vo Alexandryjskie 2018
163 No-Vo Alexandryjskie 2018
164 No-Vo Alexandryjskie 2018
165 No-Vo Alexandryjskie 2018
166 No-Vo Alexandryjskie 2018
167 No-Vo Alexandryjskie 2018
168 No-Vo Alexandryjskie 2018
169 No-Vo Alexandryjskie 2018
170 No-Vo Alexandryjskie 2018
171 No-Vo Alexandryjskie 2018
172 No-Vo Alexandryjskie 2018
173 No-Vo Alexandryjskie 2018
178 No-Vo Alexandryjskie 2018
179 No-Vo Alexandryjskie 2018
180 No-Vo Alexandryjskie 2018
181 No-Vo Alexandryjskie 2018
182 No-Vo Alexandryjskie 2018
183 No-Vo Alexandryjskie 2018
184 No-Vo Alexandryjskie 2018
185 No-Vo Alexandryjskie 2018
186 No-Vo Alexandryjskie 2018
187 No-Vo Alexandryjskie 2018
188 No-Vo Alexandryjskie 2018
189 No-Vo Alexandryjskie 2018
190 No-Vo Alexandryjskie 2018
191 No-Vo Alexandryjskie 2018
192 No-Vo Alexandryjskie 2018
193 No-Vo Alexandryjskie 2018
194 No-Vo Alexandryjskie 2018
195 No-Vo Alexandryjskie 2018
196 No-Vo Alexandryjskie 2018
197 No-Vo Alexandryjskie 2018
198 No-Vo Alexandryjskie 2018
199 No-Vo Alexandryjskie 2018
200 No-Vo Alexandryjskie 2018
201 No-Vo Alexandryjskie 2018
202 No-Vo Alexandryjskie 2018
203 No-Vo Alexandryjskie 2018
204 No-Vo Alexandryjskie 2018
205 No-Vo Alexandryjskie 2018
206 No-Vo Alexandryjskie 2018
207 No-Vo Alexandryjskie 2018
208 No-Vo Alexandryjskie 2018
209 No-Vo Alexandryjskie 2018
210 No-Vo Alexandryjskie 2018
211 No-Vo Alexandryjskie 2018
212 No-Vo Alexandryjskie 2018
213 No-Vo Alexandryjskie 2018
214 No-Vo Alexandryjskie 2018
215 No-Vo Alexandryjskie 2018
216 No-Vo Alexandryjskie 2018
217 No-Vo Alexandryjskie 2018
218 No-Vo Alexandryjskie 2018
219 No-Vo Alexandryjskie 2018
220 No-Vo Alexandryjskie 2018
221 No-Vo Alexandryjskie 2018
222 No-Vo Alexandryjskie 2018
223 No-Vo Alexandryjskie 2018
224 No-Vo Alexandryjskie 2018
225 No-Vo Alexandryjskie 2018
226 No-Vo Alexandryjskie 2018
227 No-Vo Alexandryjskie 2018
228 No-Vo Alexandryjskie 2018
229 No-Vo Alexandryjskie 2018
230 No-Vo Alexandryjskie 2018
231 No-Vo Alexandryjskie 2018
232 No-Vo Alexandryjskie 2018
233 No-Vo Alexandryjskie 2018
234 No-Vo Alexandryjskie 2018
235 No-Vo Alexandryjskie 2018
236 No-Vo Alexandryjskie 2018
237 No-Vo Alexandryjskie 2018
238 No-Vo Alexandryjskie 2018
239 No-Vo Alexandryjskie 2018
240 No-Vo Alexandryjskie 2018
241 No-Vo Alexandryjskie 2018
242 No-Vo Alexandryjskie 2018
243 No-Vo Alexandryjskie 2018
244 No-Vo Alexandryjskie 2018
245 No-Vo Alexandryjskie 2018
246 No-Vo Alexandryjskie 2018
247 No-Vo Alexandryjskie 2018
248 No-Vo Alexandryjskie 2018
249 No-Vo Alexandryjskie 2018
250 No-Vo Alexandryjskie 2018
251 No-Vo Alexandryjskie 2018
252 No-Vo Alexandryjskie 2018
253 No-Vo Alexandryjskie 2018
254 No-Vo Alexandryjskie 2018
255 No-Vo Alexandryjskie 2018
256 No-Vo Alexandryjskie 2018
257 No-Vo Alexandryjskie 2018
258 No-Vo Alexandryjskie 2018
259 No-Vo Alexandryjskie 2018
260 No-Vo Alexandryjskie 2018
261 01 No-Vo Alexandryjskie 2018
261 No-Vo Alexandryjskie 2018
262 No-Vo Alexandryjskie 2018
263 No-Vo Alexandryjskie 2018
264 No-Vo Alexandryjskie 2018
265 No-Vo Alexandryjskie 2018
266 No-Vo Alexandryjskie 2018
267 No-Vo Alexandryjskie 2018
268 No-Vo Alexandryjskie 2018
269 No-Vo Alexandryjskie 2018
270 No-Vo Alexandryjskie 2018
271 No-Vo Alexandryjskie 2018
272 No-Vo Alexandryjskie 2018
273 No-Vo Alexandryjskie 2018
274 No-Vo Alexandryjskie 2018
275 No-Vo Alexandryjskie 2018
276 No-Vo Alexandryjskie 2018
277 No-Vo Alexandryjskie 2018
278 No-Vo Alexandryjskie 2018
279 No-Vo Alexandryjskie 2018
280 No-Vo Alexandryjskie 2018
281 No-Vo Alexandryjskie 2018
282 No-Vo Alexandryjskie 2018
283 No-Vo Alexandryjskie 2018
284 No-Vo Alexandryjskie 2018
285 No-Vo Alexandryjskie 2018
286 No-Vo Alexandryjskie 2018
287 No-Vo Alexandryjskie 2018
288 No-Vo Alexandryjskie 2018
289 No-Vo Alexandryjskie 2018
290 No-Vo Alexandryjskie 2018
291 No-Vo Alexandryjskie 2018
292 No-Vo Alexandryjskie 2018
293 No-Vo Alexandryjskie 2018
294 No-Vo Alexandryjskie 2018
295 No-Vo Alexandryjskie 2018
296 No-Vo Alexandryjskie 2018
297 No-Vo Alexandryjskie 2018
298 No-Vo Alexandryjskie 2018
299 No-Vo Alexandryjskie 2018
300 No-Vo Alexandryjskie 2018
301 No-Vo Alexandryjskie 2018
302 No-Vo Alexandryjskie 2018
303 No-Vo Alexandryjskie 2018
304 No-Vo Alexandryjskie 2018
305 No-Vo Alexandryjskie 2018
306 No-Vo Alexandryjskie 2018
307 No-Vo Alexandryjskie 2018
308 No-Vo Alexandryjskie 2018
309 No-Vo Alexandryjskie 2018
310 No-Vo Alexandryjskie 2018
311 No-Vo Alexandryjskie 2018
312 No-Vo Alexandryjskie 2018
313 No-Vo Alexandryjskie 2018
314 No-Vo Alexandryjskie 2018
lead

III Ogólnopolski Zlot Miłośników Broni Palnej

III Ogólnopolski Zlot Miłośników Broni Palnej

Nasza szkoła, 3 marca br. gościła miłośników broni palnej z całej Polski. To jedna z największych tego typu imprez w kraju. Przyjechało ponad 30 wystawców, którzy pokazali ponad 1,5 tys. jednostek broni palnej.
Uczniowie klas wojskowych czynnie włączyli się w pomoc podczas Zlotu. Mundurowi z puławskiego Zespołu Szkół nr 3, przygotowali swoje stoisko promocyjne, obsługiwali kuchnie polową i jako gospodarze terenu pełnili służbę wartowniczą by na teren Zlotu nie dostały się osoby niepowołane.
Dla uczniów puławskiej mundurówki o świetna lekcja podczas, której mogą poznać rożne rodzaje broni, dowiedzieć się o jej historii i zastosowaniu. Rozmowa z kolekcjonerami pomaga w pogłębianiu wiedzy zdobytej na lekcjach podstaw wojskowości o broni palnej.

001 III OZMBP 2018
002 III OZMBP 2018
003 III OZMBP 2018
004 III OZMBP 2018
005 III OZMBP 2018
006 III OZMBP 2018
007 III OZMBP 2018
008 III OZMBP 2018
009 III OZMBP 2018
010 III OZMBP 2018
011 III OZMBP 2018
012 III OZMBP 2018
013 III OZMBP 2018
014 III OZMBP 2018
015 III OZMBP 2018
016 III OZMBP 2018
017 III OZMBP 2018
018 III OZMBP 2018
019 III OZMBP 2018
020 III OZMBP 2018
021 III OZMBP 2018
022 III OZMBP 2018
023 III OZMBP 2018
024 III OZMBP 2018
025 III OZMBP 2018
026 III OZMBP 2018
027 III OZMBP 2018
028 III OZMBP 2018
029 III OZMBP 2018
030 III OZMBP 2018
031 III OZMBP 2018
032 III OZMBP 2018
033 III OZMBP 2018
034 III OZMBP 2018
035 III OZMBP 2018
036 III OZMBP 2018
lead

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca o godz. 18:00 w kościele p.w. M.B. Różańcowej w Puławach odprawiona została msza święta w intencji „Żołnierzy Wyklętych”.

Uroczystości przewodniczył ks. dziekan Piotr Trela. W obchodach udział wzięli: poseł na sejm Krzysztof Szulowski, władze samorządowe, kombatanci, szkoły i mieszkańcy Puław. Nie mogło też zabraknąć pocztu klasy wojskowej z Zespołu Szkół nr 3 w Puławach.

Kadeci pamiętając o żołnierzach niezłomnych i wystawili poczet sztandarowy i złożyli znicz pod krzyżem upamiętniającym ofiary Urzędu Bezpieczeństwa w Puławach.

Skład pocztu stanowili kadeci:
mł. chor. (KK) Sandra Goluch – 3a,
mł. chor. (KK) Natalia Tlak – 3a,
kpr. (KK) Bartosz Kasperski – 2a,
kpr. (KK) Damian Lesiak – 2a,
kpr. (KK) Karolina Odymała – 2a,
kpr. (KK) Małgorzata Tatar – 2a,
kdt (KK) Gabriela Czarnobil – 1a.

 

001 Wyklcii 2018
002 Wyklcii 2018
003 Wyklcii 2018
004 Wyklcii 2018
005 Wyklcii 2018
006 Wyklcii 2018
007 Wyklcii 2018
008 Wyklcii 2018
009 Wyklcii 2018
010 Wyklcii 2018
011 Wyklcii 2018
012 Wyklcii 2018
013 Wyklcii 2018
014 Wyklcii 2018
015 Wyklcii 2018
016 Wyklcii 2018
017 Wyklcii 2018
018 Wyklcii 2018
019 Wyklcii 2018
020 Wyklcii 2018
021 Wyklcii 2018
022 Wyklcii 2018
023 Wyklcii 2018
024 Wyklcii 2018
025 Wyklcii 2018
lead

Nominacje na wyższe stopnie

Nominacje na wyższe stopnie

W Zespole Szkół nr 3 w Puławach minął kolejny semestr nauki. Przyszedł więc czas na podsumowanie pracy uczniów klas wojskowych. Za dobre wyniki w nauce i pracę na rzecz szkoły nominacje na wyższe stopnie otrzymało dziewiętnastu kadetów.
Podczas uroczystego mianowania awanse wręczył dyrektor szkoły Marek Matyjanka następującym uczniom:
na stopień starszego kadeta, awansowano kadetów:
Weronikę Buczek – 3a,
Klaudię Król – 3a,
Jakuba Janeka – 2a,
Magdalenę Usarek – 2a,
Jakuba Supersona – 2a,
na stopień kaprala, awansowano starszych kadetów:
Kamilę Gąszczyk – 2a,
Bartosza Kasperskiego – 2a,
Miriam Kowalczyk – 2a,
Damiana Lesiaka  - 2a,
Karolinę Odymałę – 2a,
Grzegorza Pałkę – 2a,
Małgorzatę Tatar – 2a,
na stopień starszego kaprala, awans otrzymali kadeci:
Bartłomieja Kozaka – 3a,
Dominika Wąsika – 3a,
na stopień młodszego chorążego, awans odebrali:
Sandra Goluch – 3a,
Rafał Jabłoński – 3a,
Angelika Sarnecka – 3a,
Natalia Tlak – 3a,
na stopień chorążego, awansowano Kingę Pawłowską – 3a jest to najwyższy obecne stopień w naszej szkole.

Podczas nominacji odbyło się także wręczenia naszywek dla kadetów, którzy ukończyli kurs ratownika kwalifikowanej pomocy przedmedycznej: Ratownikami zostali: mł. chor. (KK) Angelika Sarnecka – 3a i st. kdt (KK) Jakub Superson – 2a.

Gratulacje dla wyróżniających się kadetów a pozostałym życzymy wytrwałości w pracy i nauce. Kolejne nominacje już w czerwcu.

 

001 Nominacje II.2018
002 Nominacje II.2018
003 Nominacje II.2018
004 Nominacje II.2018
005 Nominacje II.2018
006 Nominacje II.2018
007 Nominacje II.2018
008 Nominacje II.2018
009 Nominacje II.2018
010 Nominacje II.2018
011 Nominacje II.2018
012 Nominacje II.2018
013 Nominacje II.2018
014 Nominacje II.2018
015 Nominacje II.2018
016 Nominacje II.2018
017 Nominacje II.2018
018 Nominacje II.2018
019 Nominacje II.2018
020 Nominacje II.2018
021 Nominacje II.2018
022 Nominacje II.2018
023 Nominacje II.2018
024 Nominacje II.2018
025 Nominacje II.2018
026 Nominacje II.2018
027 Nominacje II.2018
028 Nominacje II.2018
029 Nominacje II.2018
030 Nominacje II.2018
031 Nominacje II.2018
032 Nominacje II.2018
033 Nominacje II.2018
034 Nominacje II.2018
035 Nominacje II.2018
036 Nominacje II.2018
037 Nominacje II.2018
038 Nominacje II.2018
039 Nominacje II.2018
040 Nominacje II.2018
041 Nominacje II.2018
042 Nominacje II.2018
043 Nominacje II.2018
044 Nominacje II.2018
045 Nominacje II.2018
lead