Nasza uczennica w ETAPIE CENTRALNYM XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 28-29. maja 2021r. uczniowie z całej Polski na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy rywalizowali w 11 blokach tematycznych w etapie centralnym XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Z dostępnych danych wynikało, że do finału OWiUR zakwalifikowało się w sumie 207 osób, wśród nich była również uczennica naszego technikum MARTYNA RADOMSKA, która znalazła się w grupie 25 najlepszych w bloku produkcja zwierzęca – to naprawdę wielkie osiągnięcie dla uczennicy klasy II !

Dr hab. Wiesław Świderek, przewodniczący Komitetu Głównego OWiUR podkreślał, że już samo zakwalifikowanie się do etapu centralnego, to ogromny sukces i miał słuszną rację, eliminacje szkolne i okręgowe wcale nie były łatwe. Żeby wejść do finału trzeba było pokonać ponad 950 osób, które wystartowały w etapie szkolnym w bloku produkcja zwierzęca w 267 szkołach w Polsce.

Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach – tym razem się nie udało – dlatego już czekamy na kolejną edycję i kolejne eliminacje szkolne, w których wystartujemy ponownie!

20210531 112149 2