Rekrutacja ruszyła! Najważniejsze informacje

Rekrutacja do szkół właśnie ruszyła!

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Zróbcie to bardzo uważnie!

Pamiętajcie żeby zapisać się do Szkoły ponadpodstawowej należy skorzystać z Elektronicznej Systemu Rejestracji Kandydatów, który jest dostępny pod adresemhttp://lubelszczyzna.edu.com.pl/Kandydat

ZASADY REKRUTACJI - czytaj więcej

Jeśli Wasza macierzysta szkoła podstawowa wprowadzała dane osobowe kandydatów powinniście otrzymać w niej login i hasło do swojego konta. Jeśli szkoła podstawowa nie zakładała dla Was konta powinniście to zrobić samodzielnie, zapamiętując login, jaki zostanie Wam nadany w systemie i ustalone przez siebie hasło. Zanim jednak cokolwiek będziecie wykonywali w systemie zapoznajcie się dokładnie z przewodnikami, które są umieszczone w zakładce ,,Pliki do pobrania". Opisano w nich szczegółowo kolejne kroki postępowania i najważniejsze terminy związane z rekrutacją. Pierwszy z przewodników przeznaczony jest dla kandydata rejestrowanego przez szkołę podstawową, a drugi dla kandydata rejestrującego się samodzielnie.

W zakładce ,,Oferta szkół" zawarto opisy poszczególnych szkół i oddziałów. Z pewnością te informacje pozwolą Wam na bardziej świadome podejmowanie decyzji, co do wyboru szkół, do których będziecie kandydować.

Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Im więcej oddziałów w nich wybierzecie, tym większą szansę będziecie mieli na to, aby zostać zakwalifikowanym do jednej z nich.

Poniżej znajdziecie kilka plików do pobrania, które zawierają potrzebne informacje:

Podręcznik dla kandydata z założonym w systemie koncie przez SP

Podręcznik dla kandydata samodzielnie zakładającego konto w systemie

Porada 5-krokow ze szkołami podstawowymi 2021Porada 5-krokow ze szkołami podstawowymi 2021