III Szkolny Konkurs Rozwiązywania Sudoku

W stycznia odbył się w naszej szkole, już po raz trzeci, SZKOLNY KONKURS ROZWIAZYWANIA SUDOKU.
Konkurs ma na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Zadowolenie z osiągniętego sukcesu, jakim jest samodzielne rozwiązanie łamigłówki, może zachęcić uczniów do ćwiczenia i poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych, pozwoli uwierzyć we własne możliwości.
Konkurs składał się z dwóch etapów: w I etapie uczniowie otrzymali do rozwiązania diagram, na poziomie „średnim”, w II etapie uczniowie otrzymali plansze do rozwiązania, na poziomie "trudnym".

Do zobaczenia za rok na konkursie.