Konkurs poświęcony twórczości Olgi Tokarczuk

Tydzień z twórczością Olgi Tokarczuk okazał się niezwykle inspirujący dla uczestników, którzy czytając opowiadania odkryli, iż świat jest bizarny i wielowymiarowy.  Z pozoru mało istotne rzeczy mogą stać się impulsem do snucia historii na temat ich właścicieli, ale także refleksji na temat przemijania, zmiany sposobu postrzegania otaczającego nas świata. Warto podkreślić, iż proza Tokarczuk okazała się również inspirująca dla klas o profilu fototechnik, którzy zilustrowali cytaty naszej Nobliski.
Podsumowaniem tygodniowej pracy stał się konkurs, poświęcony twórczości Olgi Tokarczuk. Uczniowie klas drugich musieli wykazać się wiedzą zdobytą nie tylko podczas ostatnich zajęć, ale też musieli zagłębić się w problematykę całej twórczości pisarki. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Lenartowicz z klasy 2r, kolejne miejsca na podium zajęły Anna Boroch i Katarzyna Gil z klasy 2n.