Spotkanie autorskie z panem Krzysztofem Goluchem.

17 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z panem Krzysztofem Goluchem, związane z promocją jego debiutanckiej powieści „Czerwona zemsta”. Spotkanie to było dla nas szczególnym wydarzeniem, między innymi dlatego, że ten młody, zyskujący coraz większą sławę autor, jest absolwentem naszej szkoły.
Powieść opowiadająca o trudnych, powojennych czasach, szybko zdobyła popularność wśród czytelników. Nam jest szczególnie bliska, ponieważ oparta jest na historii autentycznych postaci Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli na terenie powiatu puławskiego. Przejmująca opowieść o „Orliku” i jego towarzyszach broni przypomina wydarzenia, na temat których przez długie lata milczano. Pamięć o nich przetrwała jednak wśród ludzi, którym pomogli, którzy ich znali, uważali za bohaterów walczących za to, co najcenniejsze – wolność i godność. I właśnie do tych ludzi dotarł pan Krzysztof, budując bardzo ciekawy, głęboki, przejmujący i autentyczny - stąd i czasami brutalny - obraz tych trudnych dla Polaków czasów. Jak mówi sam autor, to, co znalazło się w powieści, to mała cząstka informacji, które udało mu się zgromadzić. Autor, zapytany, dlaczego zajął się tematem powojennych partyzantów, odpowiedział: „Mamy w stosunku do nich ogromny dług do spłacenia. Spłacić go możemy, pamiętając i przekazując tę pamięć kolejnym pokoleniom. Ja ten dług już zacząłem spłacać…”
Niedługo na rynku pojawi się II tom „Czerwonej zemsty”. Pan Goluch zdradził też, że pracuje nad innymi projektami. Czekamy na kolejne historie z niecierpliwością.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie kl. 1b, 2n, 2r, 2t oraz goście przybyli z Zespołu Szkół nr 1 w Puławach.