Puławska mundurówka najlepsza w powiecie puławskim

Nie ma mocnych na strzelców z puławskiego Zespołu Szkół nr 3, kolejny raz z rzędu zdobyli prawie wszystkie tytuły w rozegranych 17 października, Powiatowych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej. Dzięki treningom w Młodzieżowej Sekcji Strzeleckiej „PATRON”, działającej przy naszej szkole młodzież na zawodach strzeleckich osiąga wysokie wyniki. Dziękujemy Zarządowi KSS „PATRON” z Krasnegostawu za wsparcie naszej sekcji.

Mundurowi z popularnych Szpulek w klasyfikacji generalnej szkół mundurowych zajęli dwa pierwsze miejsca. Drużyna w składzie: st. kpr. (KK) Weronika Kocot – 3a, kpr. (KK) Joanna Spyt – 2a, st. kdt (KK) Mateusz Czapla – 2a i kdt (KK) Mateusz Wróbel – 3a, wystrzelali drużynowe mistrzostwo powiatu z wynikiem 522 pkt. (na 600). Druga nasza drużyna zdobyła puchar za II m-ce z wynikiem 504 pkt. Skład drużyny: st. kpr. (KK) Jakub Kecik – 3a, kpr. (KK) Kamil Babut – 2a, st. kdt (KK) Aleksandra Figura – 2a, st. kdt (KK) Maciej Szymański – 2a. Jako trzecia (niepełna drużyna) wystartowali: st. kdt (KK) Wiktoria Domańska – 3a i st. kdt (KK) Przemysław Zięba – 2a, w dwójkę zdobyli 225 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej dziewczyny nie było na nas mocnych. Mistrzostwo Powiatu ustrzeliła kpr. (KK) Joanna Spyt z wynikiem 138 pkt. (na 150). Druga była uczennica technikum weterynarii (członek MSS „PATRON”) Julia Anaszewska, jej wynik to 135 pkt. Na trzecim miejscu podium uplasowała się st. kpr. (KK) Weronika Kocot z wynikiem 132 pkt. Dalsze miejsca zajęły: Oleksandra Koval (2t) z tech. wet. – 117 pkt., st. kdt (KK) Aleksandra Figura (2a) – 116 pkt, st. kdt (KK) Wiktoria Domańska (3a) – 116 pkt.

W klasyfikacji chłopców nasza szkoła wywalczyła pierwsze i trzecie miejsce. Mistrzem Powiatu okazał się st. kpr. (KK) Jakub Kęcik z wynikiem 134 pkt., trzeci był st. kdt (KK) Maciej Szymański, który uzyskał wynik 127 pkt. Poza podium znaleźli się: kpr. (KK) Kamil Babut – 127 pkt., przegrał miejsce na podium gorszą ilością trafionych dziesiątek (3/0), st. kadt (KK) Mateusz Czapla – 126 pkt., tyle samo punktów uzyskał kdt (KK) Mateusz Wróbel lecz musiał ustąpić miejsca młodszemu koledze ze względu na mniejszą ilość dziesiątek (4/5). Najmniej ustrzelił st. kdt (KK) Przemysław Zięba (2a) bo zaledwie 109 pkt.

GRATULUJEMY formy naszym strzelcom i liczymy na dalsze sukcesy oraz wsparcie sponsorów bo potrzeby sekcji są olbrzymie. Młodzieżowa Sekcja Strzelecka „PATRON” mieści się w ZS 3 w Puławach, a jej zajęcia odbywają się we wtorki od g. 15:00 do 18:00. Zajęcia prowadzą instruktorzy wolontariusze, którym serdecznie dziękujemy: Mariusz Michałek, Andrzej Brzeski, Tomasz Czopek i Mariusz Marek.

Zawody zostały zorganizowane przez ZP LOK w Puławach i BZW LOK w Lublinie. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Puławach.