Akcja w ramach współpracy z policją

 Pierwszy dzień wiosny był dla uczniów klas wojskowych z puławskiego Zespołu Szkół nr 3 w Puławach bardzo pracowity. Na prośbę zaprzyjaźnionej ze szkołą KPP w Puławach, osiemnastu kadetów pomagało w poszukiwaniach narzędzia czynu.

Po odprawie, jaka odbyła się w sali konferencyjnej KPP w Puławach, kadeci i funkcjonariusze udali się na wskazane miejsce w poszukiwaniu narzędzia, które mogło być użyte w przestępstwie.
- To prawdziwa żywa lekcja – mówi Mariusz Marek koordynator mundurówek w ZS 3 – na lekcjach z insp. Sitarskim (nauczyciel prawa w naszej szkole) nasi uczniowie uczą się jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia, jak zdjąć odciski, mamy zajęcia z daktyloskopii. Ta akcja jest możliwością rzeczywistego dotknięcia specyfiki pracy kryminologa czy śledczego. Myślę, że dla kadetów udział w tych poszukiwaniach był wielkim przeżyciem.

Podczas poszukiwań udało się odnaleźć narzędzie, którego użyto podczas poniedziałkowego przestępstwa. Teraz łatwiej będzie orzec o winie zatrzymanego podejrzanego.

Dziękujemy panu podinsp. Marcinowi Kotulskiemu (z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Puławach), z którym współpracujemy od lat, za zaufanie jakim obdarzył naszych kadetów w zaproponowani nam udziału w poszukiwaniach.

000 dochodzenie
001 dochodzenie
002 dochodzenie
003 dochodzenie
004 dochodzenie
005 dochodzenie
006 dochodzenie
007 dochodzenie
008 dochodzenie
009 dochodzenie
010 dochodzenie1
011 dochodzenie1
012 dochodzenie
013 dochodzenie
014 dochodzenie