Nawet krótkie podróże kształcą…

   W dniu 07-03-2019r (czwartek) uczniowie klas technikum weterynaryjnego uczestniczyli w spotkaniach, wykładach i warsztatach w ramach Dnia Otwartego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Uczniowie mogli porozmawiać ze studentami o kierunkach studiów, zasięgnąć informacji na temat życia studenckiego, zapoznać się z działalnością kół naukowych z wydziałów: Agrobioinżynierii, Medycyny Weterynaryjnej, Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki, Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, Inżynierii Produkcji, Nauk o Żywności i Biotechnologii.
Osobistym przewodnikiem naszej grupy był absolwent naszego technikum, a obecnie student I roku bioinżynierii – Damian Galicki.
Młodzież uczestniczyła również w następujących zajęciach prowadzonych przez wykładowców uczelni:
1. Do serca przytul psa, weź na kolana kota …
2. Mikroskopowa morfologia tkanek zwierzęcych
3. Różnorodność wśród mikrobów, czyli jak rozpoznajemy drobnoustroje chorobotwórcze w laboratorium
4. Przygotowanie pacjenta do zabiegu
5. Ścieżka lekarza weterynarii połączona ze zwiedzaniem klinik weterynaryjnych
Tegoroczny Dzień Otwarty na UP obfitował w bardzo interesujące warsztaty, podczas których uczniowie mogli spróbować swoich umiejętności praktycznych. W Klinice Chirurgii, gdzie odbywał się jeden z warsztatów prowadzący zaproponowali naszym uczniom możliwość odbycia praktyk na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Ponadto młodzież mogła sprawdzić również swoją wiedzę teoretyczną w ramach konkursów i quizów tematycznych, co pozwoliło zdobyć mniejsze i większe nagrody.
Uczniowie – zadowoleni, pełni ważeń i inspiracji wrócili do Puław.