Trening przed zawodami

Pod koniec ferii (22 lutego 2019) odbył się kolejny trening przed zawodami „Sprawni jak żołnierze”. W treningu wzięli uczniowie wszystkich klas wojskowych z naszej szkoły.

Młodzież ćwiczyła technikę pokonywania toru sprawnościowego na sali gimnastycznej. Tor składa się z pięciu elementów: skłony w przód z dotknięciem piłką lekarską, bieg zygzakiem – koperta, skok tygrysi przez piłkę lekarską, przewrót w przód na skrzyni wzdłuż, naprzemianstronne przeskoki obunóż wzdłuż ławeczki z piłką lekarską, powrót najkrótszą drogą na linię startu. Tu opiekun kadetów Lech Krawczak tłumaczył jak należy poprawnie technicznie pokonać ten tor.

Kolejnym punktem treningu była pierwsza pomoc przedmedyczna. W zadaniu należy poprawnie wykonać czynności wstępne, (bezpieczeństwo własne i poszkodowanego, wezwanie pomocy, sprawdzenie stanu poszkodowanego), wykonanie dwóch cykli RKO (30:2) BLS na fantomie oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Podczas tego treningu nauczyciel Mariusz Marek, zwracał uwagę na prawidłowość wykonywania poszczególnych elementów zgodnie z kartą oceny oraz na poprawnie przeprowadzone RKO.

Ostatnim elementem treningu był rzut granatem ćwiczebnym RG-42 bez zapalnika do celu. Chłopcy z 25 m a dziewczęta z 20 m uczyli się technik rzutowych, które dadzą im jak najlepszą skuteczność by trafić w prostokąt o wymiarach 1 m na 2 m. W tej konkurencji ważna jest koncentracja i powtarzalność rzutów. Pomimo mrozu na ten element kadeci i ich opiekunowie poświęcili najwięcej czasu.

Kolejne treningi planowane są już niebawem i podczas nich wybierzemy czteroosobowe składy drużyn dziewcząt i chłopców, którzy będą nas reprezentować na eliminacjach rejonowych.

W treningu udział wzięli:
mł. chor. (KK) Małgorzata Tatar – 3a,
st. kpr. (KK) Karolina Odymała – 3a,
kpr. (KK) Weronika Kocot – 2a,
st. kdt (KK) Kamil Babut – 1a,
st. kdt (KK) Joanna Spyt – 1a,
kdt (KK) Arkadiusz Odymała – 1a

III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni
III trening Sprawni