Trening na ostro

Pierwszy trening z broni kulowej w tym roku uczniowie przygotowujący się do zawodów strzeleckich odbyli na nowej strzelnicy Centrum Szkoleń Strzeleckich „Shooter” w Lublinie.

Trening z karabinków kbks-SM, poprowadzili: trener strzelectwa sportowego Tomasz Czopek – ProARMA i prowadzący strzelanie Mariusz Marek – ZS 3.

Ponieważ młodzież miała długą przerwę w strzelaniach kulowych trening został poprzedzony zajęciami teoretycznymi, które odbyły się dzień wcześniej w szkole. Na strzelnicy kadeci mieli za zadanie zbudować stanowisko strzeleckie w postawie leżąc z podpórką i lunetą a następnie oddać kilka serii mających na celu: 1. sprawdzenie broni, 2. korektę punktu celowania, 3. oddanie strzałów ocenianych.

Dla uczniów klasy pierwszej: Asi, Kamila, Arka i Kacpra były to pierwsze zajęcia z bronią ostrą. Stres i niepewność nie przeszkodziła młodym strzelcom oddać precyzyjnych strzałów. Damian z klasy drugiej oraz Małgorzata i Grzegorz z klasy trzeciej to można powiedzieć doświadczeni strzelcy i po przypomnieniu podstawowych zasad przeszli do treningu indywidualnego.

Wyniki z tego treningu można zobaczyć na zdjęciach. Do tarczy oddał każdy ze strzelców po 13 strzałów. Najlepszym strzelcem tego dnia okazał się kpr. (KK) Damian Sulima – 2a, który uzyskał wynik 96 pkt., tuż za nim, z wynikiem o jeden punkt mniejszym znalazł się mł. chor. (KK) Grzegorz Pałka – 3a (95 pkt.) a trzecie miejsce zajęła mł. chor. (KK) Małgorzata Tatar – 3a, która ustrzeliła wynik 92 pkt. Kolejne miejsca zajęli: kdt (KK) Arkadiusz Odymała – 1a, który z Małgorzatą przegrał miejsce na podium gorszymi przestrzelinami bo uzyskał wynik 92 pkt. ale strzelił jedną dziesiątkę mniej. Kolejny był kdt (KK) Kacper Ciszewski – 1a ze świetnym wynikiem jak na pierwszy trening z broni kulowej 91 pkt. 85 pkt. uzyskała st. kdt (KK) Joanna Spyt – 1a, a 76 pkt. kdt (KK) Kamil Babut – 1a. Trzeba tu zaznaczyć że pierwszoklasiści uzyskali świetne wyniki jak na pierwszy kontakt z kbks-SM.

Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER Babut
Trening SHOOTER Spyt
Trening SHOOTER Sulima
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER Pałka
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER Ciszewski
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER Odymała A
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER Tatar