Trening z kbks i GLOCK 17

Ostatni dzień przed feriami (08.02.2019) młodzież przygotowująca się do zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”, spędziła na treningu strzeleckim na strzelnicy SHOOTER w Lublinie.

Strzelcy s klas mundurowych Zespołu Szkół nr 3 w Puławach skorzystali z gościnności CSS „SHOOTER” i odbyli swój pierwszy w tym roku trening z broni kulowej. Po zajęciach teoretycznych, przeprowadzonych dzień wcześniej w szkole, kadeci musieli zbudować własne stanowisko strzeleckie i wykonać strzały próbne. Każdy ze strzelców strzelał w postawie leżąc z podpórką na dystansie 25 m do tarcz TS1. Pierwsza seria miała za zadanie sprawdzić broń. Uczniowie oddali trzy strzały próbne i pięć ocenianych. Kolejne ćwiczenie polegało na skorygowaniu celowania tak by przestrzeliny znalazły się jak najbliżej 10. Ostatnie zadanie polegało na oddaniu trzynastu strzałów z czego 3 próbne a 10 ocenianych.

Po treningu z kbks-u przyszedł czas na pistolet centralnego zapłonu GLOCK 17. Po szczegółowym szkoleniu i nauce na zbijakach uczniowie strzelali w postawie stojąc z usunięciem zacięcia lub niewypału. To zadanie miało nauczyć kadetów obsługi broni i usuwania awarii.

Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami co daje nadzieje na dobre wyniki podczas nadchodzących zawodów strzeleckich. Należy zauważyć że uczniowie klasy pierwszej byli na pierwszym tego typu treningu, mimo to poradzili sobie znakomicie.

Zajęcia poprowadzili: Tomasz Czopek – trener Pro ARMA i Mariusz Marek – nauczyciel ZS 3.

Dziękujemy Centrum Strzelectwa Sportowego „SHOOTER” za gościnę i serdeczne przyjęcie na swojej nowej i najlepszej krytej strzelnicy w woj. lubelskim.

Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER
Trening SHOOTER