Trening z kbks i GLOCK 17

Ostatni dzień przed feriami (08.02.2019) młodzież przygotowująca się do zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”, spędziła na treningu strzeleckim na strzelnicy SHOOTER w Lublinie.

Strzelcy s klas mundurowych Zespołu Szkół nr 3 w Puławach skorzystali z gościnności CSS „SHOOTER” i odbyli swój pierwszy w tym roku trening z broni kulowej. Po zajęciach teoretycznych, przeprowadzonych dzień wcześniej w szkole, kadeci musieli zbudować własne stanowisko strzeleckie i wykonać strzały próbne. Każdy ze strzelców strzelał w postawie leżąc z podpórką na dystansie 25 m do tarcz TS1. Pierwsza seria miała za zadanie sprawdzić broń. Uczniowie oddali trzy strzały próbne i pięć ocenianych. Kolejne ćwiczenie polegało na skorygowaniu celowania tak by przestrzeliny znalazły się jak najbliżej 10. Ostatnie zadanie polegało na oddaniu trzynastu strzałów z czego 3 próbne a 10 ocenianych.

Po treningu z kbks-u przyszedł czas na pistolet centralnego zapłonu GLOCK 17. Po szczegółowym szkoleniu i nauce na zbijakach uczniowie strzelali w postawie stojąc z usunięciem zacięcia lub niewypału. To zadanie miało nauczyć kadetów obsługi broni i usuwania awarii.

Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami co daje nadzieje na dobre wyniki podczas nadchodzących zawodów strzeleckich. Należy zauważyć że uczniowie klasy pierwszej byli na pierwszym tego typu treningu, mimo to poradzili sobie znakomicie.

Zajęcia poprowadzili: Tomasz Czopek – trener Pro ARMA i Mariusz Marek – nauczyciel ZS 3.

Dziękujemy Centrum Strzelectwa Sportowego „SHOOTER” za gościnę i serdeczne przyjęcie na swojej nowej i najlepszej krytej strzelnicy w woj. lubelskim.

Trening SHOOTER