Mundurowi na nartach

Piękne słonce, temperatura 5C, śnieg dobrze zmrożony, stok wyratrakowany, nie mogło być lepszych warunków na naukę jazdy na nartach.

Piątek, 1-go lutego 2019 r. uczniowie klasy pierwszej mundurowej i 7 osób z klasy drugiej, wzięło udział w zającach nauki jazdy na nartach. Zajęcia odbyły się w Stacji Narciarskiej Kazimierz Dolny, a naszym instruktorem był nasz nauczyciel Mariusz Sokołowski.

Większość mundurowy po raz pierwszy miała na nogach narty więc na początku ubaw był po pachy. Jak chodzić z tymi dechami na nogach? Dla czego te buty są takie sztywne? Nie wszyscy wierzyli, że po nauce sami będą zjeżdżać ze stoku. Najpierw rozgrzewka a potem ćwiczenia, które stopniowo uczyły nas jak się posługiwać dwoma dechami doczepionymi do butów.

Ośla łączka to miejsce gdzie wszyscy musieli zaliczyć test z umiejętności jazdy pługiem i skręcania. Po nauce przyszedł czas by wjechać na szczyt stoku. I tu pojawiło się nowe wyzwanie – orczyk. Jak opanować dwie narty i kij z talerzem między nogami? Pierwszy raz pomoc panów z obsługi była niezbędna ale za każdym kolejnym wjazdem coraz pewniej wjeżdżaliśmy do góry. Pierwszy raz góra wydawała się olbrzymia. Jak zjechać by na nikogo nie wjechać i nic sobie nie zrobić? Nasz instruktor cierpliwie pokazywał jak należy opanowywać stres i hamować, jak skręcać a jak się zatrzymać. Już po pierwszym razie z instruktorem większość uczniów klasy wojskowej samodzielnie potrafiła zjechać ze stoku.

Uczniowie, którzy potrafili jeździć od razu ruszyli na szczyt i popisywali się swoimi umiejętnościami. Kto dalej skoczy, kto szybciej zjedzie… Po kilku godzinach zmęczeni ale szczęśliwi, że każdy nauczył się jeździć wróciliśmy do Puław. W autobusie wszyscy opowiadali jak było, jak płynnie skręcali, jak upadali… często też uczniowie pytali mnie (wychowawcę klasy wojskowej) czy jeszcze kiedyś pojedziemy na narty by jeszcze raz świetnie się bawić.

Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A
Narty 1A