Budowy i eksploatacji broni palnej i amunicji

Dziś, 30 stycznia, zajęcia z uczniami klas wojskowych ZS 3, przeprowadzili żołnierze z 2.LBOT w Dęblinie: pani ppor. Kornelia Kosiba i szer. Przemysław Majek.

Uczniowie klas pierwszej i drugiej odbyli zajęcia z budowy i eksploatacji broni palnej i amunicji używanej w wojsku polskim. Żołnierze omówili zasady bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią palną. Zaprezentowali budowę karabinka BERYL 5,56 mm i karabinu maszynowego PK kalibru 7,62 x 54 mm oraz pistoletu P83 na amunicję 9 mm Makarowa.

- Mogliśmy dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o broni używanej w naszym wojsku, a co najważniejsze mogliśmy sami rozłożyć i złożyć przywiezioną broń – mówi kadt (KK) Adrian Odymała jeden z uczniów puławskich „Szpulek”.

- Ja dowiedziałem się jak wygląda kwalifikacja do WOT i czego mogę się spodziewać po służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej – dodaje kpr. (KK) Damian Sulima, uczeń klasy drugiej.

- Zajęcia z żołnierzami to uzupełnienie procesu kształcenia naszych uczniów, chcemy w ten sposób uatrakcyjnić lekcje i zachęcić młodzież do służby w wojsku i innych służbach mundurowych – mówi dyr. ZS 3 Marek Matyjanka.

Czy warto przyjeżdżać na lekcje do takich szkół jak nasza – pytamy panią porucznik Kornelię Kosibę. – Ja bardzo lubię rozmawiać z młodzieżą, która jest bardzo otwarta i chętna do zdobywania nowej wiedzy. Uważam, że rozmowy i lekcje z uczniami klas mundurowych są potrzebne i dla nas żołnierzy, bo to świetna promocja wojska i dla młodych kadetów, którzy dopiero zastanawiają się czy związać swoje życie z mundurem.

To były pierwsze zajęcia z żołnierzami ale wierzymy, że nie ostatnie i nasza współpraca będzie się rozwijać.

2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT
2.LBOT