II trening przed „Sprawnymi…”

Sobota 26 stycznia, upłynęła kadetom z ZS 3 na sportowo. Na Sali gimnastycznej odbył się trening sprawnościowy przed eliminacjami do zawodów „Sprawni jak żołnierze” 2019.

Kadetki i kadeci ćwiczyli technikę pokonywania toru sprawnościowego, który składa się z pięciu przeszkód. Zawodnik zaczyna od brzuszków z piłką lekarską o wadze 2 kg (dziewczyny – 3 powtórzenia, chłopcy – 5 powtórzeń). Kolejne zadanie to pokonanie slalomu/koperty, o wymiarach 5/3 m (dziewczyny – 2 powtórzenia, chłopcy – 3 powtórzenia). Następnie należy wykonać skok tygrysi przez piłkę lekarską ułożoną na materacu. Po tym elemencie należy szybko opanować błędnik bo następna przeszkoda wymaga dużej precyzji i równowagi. Przewrót w przód na skrzyni wzdłuż (chłopcy 4, dziewczęta 3 części skrzyni) tak by po przewrocie wylądować za skrzynią. Przedostatnim elementem toru jest naprzemianstronne przeskoki obunóż wzdłuż ławeczki z piłką lekarską (3 kg) (minimum trzy przeskoki) i położenie piłki w wyznaczonym miejscu. Ostatni element to bieg sprinterski do miejsca startu i przekazanie następnemu zawodnikowi zmiany.

Zadanie to zarówno dziewczęta i chłopcy z klas mundurowych naszej szkoły wykonywali w kilku wariantach, tak by uzyskać jak najlepszy czas pokonania całego toru. Po wynikach można stwierdzić, że święta nie popsuły formy naszych uczniów a wielu z nich poprawiło swoje przedświąteczne wyniki.

Kolejnym elementem sobotniego treningu było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy ćwiczył techniki i różne warianty wykonania dwóch cykli RKO (30:2) BLS na fantomie z elektroniczną rejestracją prawidłowych uciśnięć klatki piersiowej i dwóch oddechów ratunkowych oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. W tej części treningu najlepsi okazali się starsi i bardziej doświadczeni uczniowie. Pierwszoklasiści jeszcze muszą trochę poćwiczyć by nabrać doświadczenia i pewności w udzielaniu pierwszej pomocy.

Kolejny trening otwarty (dla wszystkich chętnych kadetów) planowany jest na 23 lutego br. na godz. 10:00 w Sali gimnastycznej ZS 3 w Puławach – ZAPRASZAMY.

Zajęcia prowadzą: Lech Krawczak i Mariusz Marek – nauczyciele z ZS 3 w Puławach.

II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni
II Sprawni