I runda Wojewódzkiej Ligi strzeleckiej za nami

Niedziela, 20-go stycznia dla członków MSS „PATRON”, działającej przy naszej szkole zaczęła się rannym wyjazdem na pierwsze w tym roku zawody strzeleckie.

WS UKS „ORLIK” kolejny raz jest organizatorem najlepszej w naszym województwie ligi strzeleckiej z broni pneumatycznej. Zawody odbywają się na sali gimnastycznej ZSO nr 5 w Lublinie. Popularne „Szpulki” reprezentowało 11 zawodników w kategorii: karabin pneumatyczny w dwóch kategoriach wiekowych: junior i junior młodszy.

Najlepiej zaprezentował się Mateusz Wróbel – 2a, który zajmuje po tej rozgrywce trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Tuż za Mateuszem w tej samej kategorii uplasował się Jakub Superson – 3a. Wśród juniorek, na czwarte miejsce ustrzeliła Weronika Kocot – 2a. Gratulacje dla wszystkich zawodników za ich zaangażowanie i trud włożony na treningach i podczas zawodów.

Konkurencja jest najwyższej klasy a i same zawody nie należą do łatwych. Zawodnik w postawie stojącej ma do oddania 50 lub 60 strzałów (w zależności od kat. wiekowej). To półtorej godziny stania w bezruchu, skupieniu i koncentracji nad oddaniem precyzyjnych strzałów. Po takich zawodach zmęczenie zawodników porównywalne jest do zmęczenia lekkoatlety. Dla tego na zajęciach, które odbywają się w szkole ćwiczymy technikę strzelania a w domu zawodnicy muszą ćwiczyć wytrzymałość mięśni pleców, karku, rąk czy nóg. Tylko najbardziej wytrwali uzyskują wysokie wyniki na zawodach.

Sekcja nasza działa dzięki wsparciu KSS „PATRON” z Krasnegostawu. Jednakże musimy zakupić nowe karabinki co wiąże się z poszukiwaniem nowych sponsorów. Liczymy, że nowe inwestycje w sprzęt, pozwolą nam na poprawienie osiągniętych wyników już podczas kolejnej rundy 10 lutego.

ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R
ORLIK 1R