II SZKOLNY KONKURS ROZWIAZYWANIA SUDOKU

11 stycznia odbył się w naszej szkole już po raz drugi SZKOLNY KONKURS ROZWIAZYWANIA SUDOKU.
Konkurs ma na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Zadowolenie z osiągniętego sukcesu, jakim jest samodzielne rozwiązanie łamigłówki, może zachęcić uczniów do ćwiczenia i poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych, pozwoli uwierzyć we własne możliwości.
Konkurs składał się z dwóch etapów: w I etapie uczniowie otrzymali do rozwiązania dwa diagramy, na poziomie „łatwym” i „średnim”, w II etapie uczniowie otrzymali dwie plansze do rozwiązania, na poziomie "trudnym" i „bardzo trudnym".

Do zobaczenia za rok na konkursie.