Przysięga wojskowa naszego absolwenta

W niedzielę 2 grudnia 2018 r. przysięgę wojskową złożył nasz absolwent st. kpr. rez. (KK) Dominik Wąsik. Uroczystość miała miejsce w Parczewie, gdzie razem z Dominkiem, przysięgę złożyło 170 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej 2. Lubelskiego Batalionu Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Była to już ostatnia w tym roku przysięga w lubelskiej brygadzie.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciel władz wojewódzkich i lokalnych. Na tę uroczystość Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wystosował list do żołnierzy składających przysięgę, powiedział m.in.:
– Wasza Brygada wchodzi w skład Wojsk Obrony Terytorialnej. Jako Terytorialsi będziecie strzec bezpieczeństwa regionu, w którym mieszkacie. Dzięki waszej służbie nasze „Małe Ojczyzny” będą bezpieczniejsze i bardziej odporne na wszelkie zagrożenia. Patronem waszej jednostki jest mjr Hieronim Dekutowski ps. Zapora, żołnierz polskiego podziemia niepodległościowego, który właśnie na tej ziemi walczył z komunistami o wolność i suwerenność Ojczyzny. To dziedzictwo jest niewątpliwym zaszczytem, ale także szczególnym zobowiązaniem do godnego kontynuowania dzieła podjętego przez waszych wielkich poprzedników.

    Dominik to kolejny kadet, który zdecydował się związać swoją przyszłość z mundurem wojskowym. W szkole dał się poznać jako świetnie wysportowany uczeń. Razem z drużyną w 2016 roku, zajął I miejsce w Polsce w I Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Wojskowych. Widać, że w mundurze Dominik czuje się bardzo dobrze, więc życzymy mu wytrwałości w realizacji życiowych planów i szybkich awansów.

http://www.lublin112.pl/uroczysta-przysiega-terytorialsow-w-parczewie-zdjecia/

WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
a WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT
WOT