Wizyta himalaisty Piotra Tomali

27 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Pana Piotra Tomalę - himalaistę, Prezesa Polskiego Himalaizmu Zimowego, uczestnika Narodowej Zimowej wyprawy na K2 oraz akcji ratunkowej na Nanga Parbat. W trakcie spotkania uczniowie mogli obejrzeć niezwykle interesujący film o wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. Poznali też zasady treningu przedwspinaczkowego, aklimatyzacji oraz zapoznali się z przebiegiem wypraw wysokogórskich.


Piotr Tomala opowiadał o swojej pasji, wielkiej miłości do gór, zaufaniu do partnera wspinaczkowego, które jest niezbędne w tym sporcie. Mówił też o szyciu rozbitego nosa Adama Bieleckiego i decyzji Denisa Urubki o samotnym ataku na szczyt.
W trakcie spotkania himalaista odpowiedział na wiele pytań uczniów, dla których było to niezwykłe spotkanie.


Pozostały refleksje:
,,W tak piękny i barwny sposób usłyszeliśmy niezwykłą historię o rozwijaniu własnych pasji’’ - Mateusz I f


,,Słuchając opowieści, uświadomiliśmy sobie ile wysiłku, zaangażowania wymaga ten sport’’ - Klaudia II a


,,Filmy i zdjęcia wywołały zachwyt w moich oczach - Ola I f


,,Jesteśmy pełni podziwu dla tego silnego człowieka’’- Gabrysia  II a


                                                                                                                  Barbara Skwarek