Klasa 1W Technikum Weterynaryjnego w Schronisku w Lublinie.

21.11.2018 r. uczniowie klasy 1W odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, gdzie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowników tamtejszej placówki.
Tematyka zajęć obejmowała elementy behawiorystyki zwierząt. Uczniowie mogli się dowiedzieć jak odczytywać oraz interpretować mowę ciała czworonogów i jak reagować na różne ich zachowania.
Poznaliśmy także historie niektórych zwierząt, które trafiły do schroniska. Historie często dramatyczne i przejmujące… Skłania nas to do jeszcze głębszej refleksji nad problemem bezdomności zwierząt.
Druga część zajęć dotyczyła zwierząt egzotycznych przebywających na terenie lubelskiego schroniska. Mieliśmy okazję porozmawiać na temat biologii, anatomii i fizjologii gadów, płazów i pajęczaków. Niestety wiele zwierząt będących w „Egzotarium”  zanim trafi do adopcji musi przejść często długotrwałe leczenie. Jest to efekt nieumiejętnie prowadzonych hodowli a czasem po prostu ludzkiej bezmyślności i braku empatii.