Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Tegoroczne, 100.  obchody odzyskania przez Polskę niepodległości miały w Zespole Szkół nr 3 bardzo uroczysty charakter.
Z tej okazji zrodziło się wiele inicjatyw, służących upamiętnieniu tego wielkiego jubileuszu. Zorganizowano m.in. biegi sztafetowe, spotkanie ze znanym puławskim historykiem, wystawę „Droga do Niepodległości”, posadzony został również „Dąb Niepodlgłości”.
9 listopada społeczność szkolna włączyła się w ogólnopolską akcję „Rekord Dla Niepodległej” i o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewała hymn państwowy.Tego dnia odbyła się również uroczysta akademia. Uczniowie zaprezentowali niezwykle wymowny montaż słowno – muzyczno, który opowiedział o trudnej historii naszego kraju, ukazując, że droga Polaków do odzyskania niepodległości nie była prosta i wymagała wielu ofiar.