Zakończenie projektu „Młodzi Niepodlegli”

20 października 2018 r. w Zespole Szkół nr 3 w Puławach nastąpiło zakończenie projektu strzeleckiego „Młodzi Niepodlegli”.

Projekt był realizowany w ramach zadania publicznego zleconego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Projekt został przygotowany przez Krasnostawski Klub Sportowy „PATRON” i realizowany w Zespole Szkół nr 3 w Puławach. W projekcie wzięło 20 uczniów popularnych „Szpulek”, którzy uczą się w klasach o profilu mundurowym. Młodzież nabyła umiejętności strzeleckie z broni pneumatycznej i kulowej.

Zajęcia odbywały się od wakacji i obejmowały tematykę z zakresu: nauki obsługi broni, postaw strzeleckich i strzelania z broni pneumatycznej oraz broni kulowej. Zajęcia odbywały się na strzelnicy PZŁ w Puławach i szkolnej strzelnicy pneumatycznej ZS 3.
W ramach projektu młodzież uczestniczyła także w dwóch wyjazdach historyczno-patriotycznych.

Na zakończenie projektu każdy z uczestników otrzymał Certyfikat Młodego Strzelca KSS „PATRON” i dyblom za ukończenie szkolenia oraz upominki klubowe.