Młodzieżowa Sekcja Strzelecka „PATRON”

Po wakacyjne przerwie wznowiła swoje zajęcia Młodzieżowa Sekcja Strzelecka, Klubu Strzelectwa Sportowego „PATRON” z Krasnegostawu. Sekcja mieści się w Zespole Szkół nr 3 w Puławach ul. Piłsudskiego 74.

Zajęcia MSS „PATRON”, odbywają się w czwartki od godz. 15:00 do 18:00. W zajęciach bierze udział ok. 30 osób. W większości są to uczniowie klas wojskowych puławskich Szpulek. Zajęcia prowadzą instruktorzy i prowadzący strzelanie z Puławskiego Klubu Miłośników Broni Palnej.

Zajęcia mają na celu nauczyć młodzież podstaw strzelectwa sportowego, cierpliwości, koncentracji i samodyscypliny. Młodzież bierze udział w zawodach rangi powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Sukcesem Sekcji jest: IV m-ce w Finale Ogólnopolskim zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” – Borne Sulinowo, gdzie jedną z konkurencji było strzelanie z karabinka sportowego SM-2 czy III m-ce w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Województwa Lubelskiego w strzelaniu z karabinka pneumatycznego w zawodach organizowanych przez Lubelski Związek Strzelectwa Sportowego. Na szczeblu powiatu uczniowie ZS 3, szkolący się w Sekcji Młodzieżowej od lat zajmują wiele czołowych lokat. „Puchar Starosty Powiatu Puławskiego” w strzelaniu z broni kulowej, który odbył się w maju tego roku jest tego dowodem. I m-ce w klasyfikacji indywidualnej wśród dziewcząt i chłopców. Ponadto drużynowo zajęliśmy II i III m-ce.

Sekcja ciągle się rozwija ale potrzebuje wsparcia sprzętowego i finansowego. Zainteresowane współpracą instytucje prosimy o kontakt z Mariuszem Markiem – szkolnym opiekunem Młodzieżowej Sekcji Strzeleckiej „PATRON”. Chcemy dalej się rozwijać poprzez zakup pistoletów i karabinków sportowych oraz zautomatyzowanie strzelnicy pneumatycznej.

MSS Patron .20.IX.2018