Młodzieżowa Sekcja Strzelecka „PATRON”

Po wakacyjne przerwie wznowiła swoje zajęcia Młodzieżowa Sekcja Strzelecka, Klubu Strzelectwa Sportowego „PATRON” z Krasnegostawu. Sekcja mieści się w Zespole Szkół nr 3 w Puławach ul. Piłsudskiego 74.

Zajęcia MSS „PATRON”, odbywają się w czwartki od godz. 15:00 do 18:00. W zajęciach bierze udział ok. 30 osób. W większości są to uczniowie klas wojskowych puławskich Szpulek. Zajęcia prowadzą instruktorzy i prowadzący strzelanie z Puławskiego Klubu Miłośników Broni Palnej.

Zajęcia mają na celu nauczyć młodzież podstaw strzelectwa sportowego, cierpliwości, koncentracji i samodyscypliny. Młodzież bierze udział w zawodach rangi powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Sukcesem Sekcji jest: IV m-ce w Finale Ogólnopolskim zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” – Borne Sulinowo, gdzie jedną z konkurencji było strzelanie z karabinka sportowego SM-2 czy III m-ce w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Województwa Lubelskiego w strzelaniu z karabinka pneumatycznego w zawodach organizowanych przez Lubelski Związek Strzelectwa Sportowego. Na szczeblu powiatu uczniowie ZS 3, szkolący się w Sekcji Młodzieżowej od lat zajmują wiele czołowych lokat. „Puchar Starosty Powiatu Puławskiego” w strzelaniu z broni kulowej, który odbył się w maju tego roku jest tego dowodem. I m-ce w klasyfikacji indywidualnej wśród dziewcząt i chłopców. Ponadto drużynowo zajęliśmy II i III m-ce.

Sekcja ciągle się rozwija ale potrzebuje wsparcia sprzętowego i finansowego. Zainteresowane współpracą instytucje prosimy o kontakt z Mariuszem Markiem – szkolnym opiekunem Młodzieżowej Sekcji Strzeleckiej „PATRON”. Chcemy dalej się rozwijać poprzez zakup pistoletów i karabinków sportowych oraz zautomatyzowanie strzelnicy pneumatycznej.

MSS Patron .20.IX.2018
MSS Patron .20.IX.2018
MSS Patron .20.IX.2018
MSS Patron .20.IX.2018
MSS Patron .20.IX.2018
MSS Patron .20.IX.2018
MSS Patron .20.IX.2018
MSS Patron .20.IX.2018
MSS Patron .20.IX.2018