II, III i IV m-ce w województwie lubelskim

Znamy wyniki Wojewódzkich Mistrzostw LOK Młodzików i Juniorów w strzelectwie sportowym z broni kulowej. Miło mi poinformować, że st. kpr. (KK) Damian Lesiak z klasy 3a w klasyfikacji pistolet sportowy bocznego zapłonu zdobył wicemistrzostwo województwa lubelskiego z wynikiem 124 pkt. Damian w dwuboju strzeleckim zajął miejsce trzecie z wynikiem 218 pkt.

 To nie koniec sukcesów naszej drużyny w składzie: st. kpr. (KK) Damian Lesiak, st. kpr. (KK) Grzegorz Pałka, st. kdt (KK) Jakub Superson, wszyscy chłopcy z klasy 3a, st. kdt (KK) Weronika Kocot – 2a. W klasyfikacji karabin nasi kadeci zajęli II m-ce ustępując tylko ZS Chemik z Lublina. Drużynowo w dwuboju strzeleckim wywalczyliśmy czwarte miejsce, uzyskując łączny wynik 698 pkt. do podium zabrakło dwudziestu punktów. Zawody wygrała drużyna z ZS Chemicznych z Lublina, przed ZSP w Parczewie i XIV LO w Lublinie. Warto też wspomnieć o dobrym starcie st. kdt (KK) Jakuba Supersona, który w kategorii karabin był tuż za podium a piąty był st. kpr. (KK) Damian Lesiak.

Zawody odbyły się 20 września, na strzelnicy w Bychawie. Wzięło w nich udział dwudziestu ośmiu zawodników z siedmiu drużyn. Podczas zawodów st. kpr. (KK) Damian Lesiak i cała drużyna z ZS 3 musiała zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z Parczewa, Lublina czy Kraśnika. Pierwsza konkurencja to strzelanie z karabinka sportowego typu SM-2 w postawie leżącej bez podpórki na dystansie 50 m do tarczy TS1 a druga to pistolet bocznego zapłony Margolin, postawa stojąca z wolnej ręki, dystans 25 m, do tarczy PSP.

Gratulacje dla zawodników i życzenia kolejnych sukcesów.

P.S. Kadeci z puławskiego Zespołu Szkół nr 3 ćwiczą strzelectwo przy wsparciu Klubu Strzelectwa Sportowego „PATRON” z Krasnegostawu. To dzięki wsparciu „PATRONA” powstała w naszej szkole Młodzieżowa Sekcja Strzelectwa.

Marszalek 2018
Marszalek 2018
Marszalek 2018
Marszalek 2018
Marszalek 2018
Marszalek 2018
Marszalek 2018
Marszalek 2018