Wyjazd klas maturalnych do Państwowego Muzeum na Majdanku.

Tradycją naszej szkoły są wyjazdy klas maturalnych do Państwowego Muzeum na Majdanku.
23 października klasy 3pr, 3pn i 4w uczestniczyły w niezwykłej lekcji historii. Jej celem było zapoznanie z okupacja niemiecką na Lubelszczyźnie, losami więźniów oraz historią obozu koncentracyjnego na Majdanku.
Przemierzając ścieżkę historyczną mijaliśmy szereg drewnianych budynków, w których były dawne warsztaty, magazyny i baraki więźniów. Ogromne emocje u uczniów wzbudziły niezliczone ilości butów w jednym z baraków oraz budynek krematorium. Ostatnim punktem naszego zwiedzania było Mauzoleum, gdzie znajdują się prochy pomordowanych. Słowa umieszczone na pomniku „Los Nasz dla Was przestrogą’’ pobudziły wszystkich do głębokiej refleksji.
Coroczna wycieczka do Muzeum na Majdanku dla kolejnych roczników uczniów jest niezapomnianą lekcja historii. Uczniowie są zawsze poruszeni tym miejscem, dzielą się wrażeniami, dyskutują w drodze powrotnej. Zdobyta wiedza w niecodzienny sposób, poprzez zwiedzanie ważnych miejsc związanych z historią dłużej zostanie w naszej pamięci.
01
02
03
04
05
06
07
08