Dwa złota, srebro i brąz

Uczniowie klas wojskowych z Zespołu Szkół nr 3 w Puławach na powiatowych zawodach strzeleckich „O Puchar Starosty Puławskiego” wywalczyli: dwa złote medale srebrny i brązowy Puchar Starosty Puławskiego.

„Puchar Starosty Powiatu Puławskiego” to zawody strzeleckie dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z broni kulowej. Puławska mundurówka znów pokazała, że ma świetnych strzelców. Kpr. (KK) Małgorzata Tatar okazała się bezkonkurencyjna w klasyfikacji dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych, a mł. chor. (KK) Rafał Jabłoński (3A) wygrał klasyfikację wśród chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto drużyna, której kapitanem był Rafał zajęła II m-ce w klasyfikacji drużynowej. Oprócz Rafała w drużynie strzelali: st. kpr. (KK) Bartłomiej Kupczyk (3A), kpr. (KK) Bartosz Kasperski (2A) i kdt (KK) Damian Sulima (1A). Nasza druga drużyna uplasowała się na miejscu trzecim, a jej skład stanowili: mł. kpr. (KK) Dominika Szafran (3A), kpr. (KK) Jakub Superson (2A), kpr. (KK) Krzysztof Grygiel (2A) i kpr. (KK) Grzegorz Pałka (2A).

Konkurencja strzelecka polegała na oddaniu 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych z broni typu kbks SM-2, na dystansie 50 m, w postawie lecącej z wolnej ręki bez lunet, do tarcz TS-1.

Zawody zostały zorganizowane przez Biuro Zarządu Wojewódzkiego LOK w Lubinie a nagrody (wątpliwej jakości) ufundowało Starostwo Powiatowe w Puławach. W rywalizacji udział wzięły szkoły z Puław, Wąwolnicy, Nałęczowa czy Kazimierza Dln.

Zawodnicy z ZS 3 są członkami Szkolnego Koła Strzeleckiego, które jest filią Klubu Strzelectwa Sportowego „Patron” z Krasnego Stawu. Dziękujemy sponsorowi za szkolenie naszej młodzieży.